Paljajalujalatsid – kõige mugavamad jalatsid!

Kõige mugavamate jalatsite saladus seisneb vabaduses. Kuidas saavad jalatsid anda vabadust? Paljajalujalatsid teevad seda nii:

  • Nad on kerged, mistõttu ei pea jalatseid kui rasket koormat endaga kaasas vedama.
  • Neil on painduv tald, mis paindub labajala liikumisega kaasa.
  • Neil on jalakujuline ninaosa, mis ei suru varbaid kokku.
  • Neil puuduvad pehmendused, kõrgendused ja toestused, mis jalalihaste liikumist piiravad ja neid laisaks teevad.

See kõik selleks, et jalad oleksid igal sammul liikumises ja treenitud. Et kõik labajala lihased, sidemed, luud ja liigesed oleksid elus, mitte kipsis. Anna oma jalgadele võimalus ellu ärgata!

Kas oled valmis asuma paljajalujalatsite avastusretkele?

Kingi jõuluks Mugavik Barefoot kinkekaart ja saad tasuta kaasa privaatkonsultatsiooni väärtusega 35€!

Pakkumine kehtib 31. detsembrini 2022.

Mis on paljajalujalatsid?

Paljajalujalatsid on:

  • kerged
  • jalakujulise ninaosaga
  • painduva tallaga, mis paindub jala liikumisega kaasa
  • zero-drop ehk varbad ja kand samal kõrgusel
  • ilma kontsa, kõrgenduste, pehmenduste ja toestusteta

Sellest lähtuvalt ei kuulu paljajalujalatsite hulka näiteks kontsakingad, varbavaheplätud (ingl k flipflops), rasked tanksaapad ega ühedki terava ninaga jalatsid.

Kas paljajalujalatseid tuleks kanda ilma sokkideta?

Paljajalujalatsite (ingl k barefoot shoes) nimetus tuleb sellest, et nendega tajud maapinda ja on keha joondatud nii, nagu oleksid paljajalu. See aga ei tähenda, et neid kandes peaks loobuma sokkidest.

Küll aga tuleb kasuks varvassokkide või jalakujuliste sokkide kandmine, sest tavalised sokid võivad olla liiga kitsad ja varbaid siiski kokku suruda.

Kes ja miks võiks proovida paljajalujalatseid?

Kui sa ei saa läbida pikemaid vahemaid ilma, et jalalabad, põlved, puusad või selg annaksid valusalt tunda, siis võivad paljajalujalatsid su heaolu ja liikumisrõõmu oluliselt parandada.

Paljajalujalatsid annavad su kehale võimaluse joonduda sirgelt. Kontsaga (ka väikse kontsaga!) jalatsis peavad hüppeliigesed, põlved, puusad, selg ja isegi kael kompenseerima viltust asendit, et mitte ninali kukkuda. Loe siit lähemalt paljajalujalatsite eelistest!

Kui sul on konnasilmad, küüneseen või sissekasvanud küüned, siis tõenäoliselt on jalatsid liiga väiksed ja/või kitsad, suruvad nahka ja varbaid kokku, mistõttu küüntele ei jää kasvamiseks ruumi ning varvaste vahele ja ka päka alla on konnasilmad kerged tekkima. Loe siit ravipediküüri Kristina Vene edusammudest küüneprobleemide taastamisest. Loomulikult ei puudu raviprotsessist jalasõbralikud jalatsid!

Hallux valguse (nn varbakondi) ja haamervarba diagnoosi korral on samuti väga tõenäoliseks põhjuseks liiga kitsaste jalatsite kandmine, mistõttu paljajalujalatsite avar, loomulikku jalakuju soosiv ninaosa aitab olulisel määral leevendada valu ja ebamugavustunnet jalgades. Vajadusel saab ortopeedilised sisetallad paljajalujalatsisse lisada, kuid paljud kliendid on pärast mõningat paljajalujalatsitega tutvumise perioodi sisetaldadest hoopis loobunud.

Sportlastele annavad paljajalujalatsid parema stabiilsuse ja kontrolli oma keha üle. Kuna puuduvad pehmendused, kõrgendused ja toestused, saavad intensiivsemat treeningut kõik jalalihased jalalabadest tuharateni. Jalakujuline ninaosa aitab tasakaalu hoidmisel ja tõukamisel. Loe siit, mida võiksid teada enne paljajalujalatsitega jooksmist.

Kingi jõuluks Mugavik Barefoot kinkekaart ja saad tasuta kaasa privaatkonsultatsiooni väärtusega 35€!

Pakkumine kehtib 31. detsembrini 2022.

Telesaade “Laser” on teinud paljajalujalatseid tutvustava saate, kus räägib hinnatud füsioterapeut Marii Meinberg paljajalujalatsite eelistest ning mitmed fännid oma kandmiskogemusest.

Mugavik Barefoot on suurim paljajalujalatsite edasimüüja Eestis ja Baltikumis. Meil on sortimendis üle 25 paljajalujalatsitootja mudelite valik, mille seast leiab jalatseid kogu perele, nii kitsale kui laiale jalale!

Tule tutvu paljajalujalatsitega meie Tallinna ja Tartu poes või telli e-poest!

Peapildi autor: Joe Nimble