Autor:Andrea Ly Buntsel

Laste talvesaapad [2021/2022]

Talvel õues viibimine on tõeliselt vajalik lastele (ja lapsevanematele) ja seetõttu on väga oluline, et jalatsid oleksid lapse jalale ja õues valitsevatele ilmatingimustele sobilikud. Meil on valikus palju erinevaid paljajalujalatseid, mis lasevad lastel vabalt nautida õues olemist ilma laste liikumisvabadust piiramata.

Loe lähemalt

Täiskasvanute talvesaabaste ülevaade [2021/2022]

Olgu talv märg, porine, lörtsine, lumine või kuiv - saapaid on vaja. Missugused sobivad siis kõige paremini linna ja missugused lumisteks/poristeks matkadeks? Siin on ülevaade selle talvise hooaja valikust täiskasvanute paljajalujalatsite hulgas, mida Mugavikust saab.

Loe lähemalt

Jalatüübid

Jalatüübi järgi on üritatud inimese esivanemate päritolu kindlaks teha juba ammusest ajast. Tänapäeval teadlased aga leiavad, et jala kuju alusel ei saa siiski määrata kellegi päritolu ja selleks on olemas tõhusamaid meetodeid. Kuid tänu sellele jala (eriti just varvaste) kuju tüübi määramisele on võimalik meil rääkida ühes keeles, kui on vaja valida sobivaid jalatseid.

Loe lähemalt
lasteaiajalatsid

Lasteaiajalatsid [2021]

Lasteaias ja -hoius vajavad lapsed jalatseid, mis ei piira liikumisvabadust. Lasteaias mängivad lapsed suure osa ajast põrandal istudes, mistõttu on oluline, et jalatsid lapse mängu ei segaks. Paljajalujalatsite seast leiab palju pehmeid, painduvaid ja rätsepistet mitte segavaid jalatseid, millega lapsel on rõõm põrandal mängida.

Loe lähemalt

Koolijalatsid suuruses 30-38 [2021]

Paljajalujalatsid on kasvavatele jalgadele parim valik, sest lasevad jalgadel liikuda ja areneda ilma piiranguid seadmata. Samas võib paljajalujalatsite kirjust valikust sobivate koolijalatsite leidmine keeruliseks osutuda - siin tulemegi appi!

Loe lähemalt
Joe Nimble nimbleToes jooksujalatsid

Mida pead teadma paljajalujalatsitega jooksmisest?

Minimalistlikud ehk paljajalujalatsid on väga erinevad tavalistest jooksutossudest. Eelkõige tulenevalt õhemast jalatsitallast on jooksjal vajalik enne paljajalujalatsitele üle minekut vaadata kriitilise pilguga üle oma jooksutehnika, et endale mitte haiget teha.

Loe lähemalt
Barefoot and minimalist summer sandals

Naiste- ja meestesandaalide ülevaade [2021]

Paljajalujalatsite sandaalide valik on iga aastaga aina suurem. See, et valik on lai, ei tähenda aga seda, et kõik jalatsid kõigile jalgadele ühtemoodi sobiksid. Kuidas siis teha valikut, kui sul on kindlad eelistused ja pead arvestama enda jala kujuga?

Loe lähemalt

Lastesandaalide ülevaade [2021]

Kui valik võtab silme ees kirjuks, siis teeme asja lihtsamaks! Toome Mugavik Barefoot laste sandaalivaliku sinuni nii laiuse kui ka kõrguse sobivust arvestades.

Loe lähemalt

Jalatsite eluea pikendamine – kuidas hooldada?

Kui oled soetanud paljajalujalatsid, oled astunud suure sammu parema jalatervise ja mugavamate jalatsite suunas. Sellest samm edasi on ka jalatsite eest vastavalt hoolitseda. Sest kõik, mida kasutatakse, kulub. Sama kehtib jalatsite puhul.

Loe lähemalt