Jalatsite eluea pikendamine – kuidas hooldada?

Kui oled soetanud paljajalujalatsid, oled astunud suure sammu parema jalatervise ja mugavamate jalatsite suunas. Sellest samm edasi on ka jalatsite eest vastavalt hoolitseda. Sest kõik, mida kasutatakse, kulub. Sama kehtib jalatsite puhul.

Kulumist saab aeglustada korraliku ja õigeaegse hooldusega. Selleks, et teada, kuidas on kõige parem enda paljajalujalatseid hooldada, töötasime läbi suure hulga paljajalujalatsite brändide poolt loodud hooldusjuhendeid (viited leiad artikli lõpust). Toome välja sellest kergema ülevaate.

Read more
Kui tihti on lastel vaja uusi jalatseid? Affenzahn tossud

Kui tihti on lastel vaja uusi jalatseid?

Kogenum lapsevanem teab enda laste kasvuspurte ja oskab neid ka ette näha. Esimesele lapsele esimesi jalatseid valides on aga suur üllatus, kui selgub, et alles käima hakanud lapsele ostetud jalatsid juba väiksed on... Kuid kõige selle taustal tekib küsimus: kas siis polegi üldteada valemit, mille järgi peaks lapse jalga mõõtma ja uusi jalatseid soetama?

Read more

What are barefoot shoes?

Barefoot shoes are shoes that your feet love because they have:

1. Wide toebox following the natural shape of toes
2. Zero heel-to-toe drop
3. No arch support
4. Flexible and thin sole

Read more

Leguano – the new favourite

Leguano is a German brand that produces only barefoot shoes. The company was established by movement professionals who felt that
running in stiff-soled shoes had a negative impact on their health. After thorough research and testing, they concluded that a gradual shift to running in barefoot shoes results in fewer injuries and pain than running in stiff-soled shoes. The first shoes produced by Leguano were sports shoes but by now the company produces shoes for all occasions.

Read more

How to pick the right shoes?

When you pick your first barefoot shoes, make sure you measure both the length and width of your feet. For shoes to fit well, they need to have the proper length but also be wide enough for your feet. Shoes that fit you in length but are too narrow for your feet, are not a good fit. Disregarding the width of your feet deprives you of many of the benefits of barefoot shoes.

Read more

Kuidas joosta paljajalujalatsites?

Kui oled üle läinud paljajalujalatsitele ja ühtlasi käid ka jooksmas, tundub loogiline, et hakkad ka jooksmiseks kasutama paljajalujalatseid. Kas sa tead, et paljajalujalatsites jooksmiseks pead ümber õppima jooksutehnika? Nagu ka kõnides pidid oma sammu muutma, et jalgu ära ei põrutaks. Jooksmise puhul on tehnika ümber õppimine eriti oluline, kuna seda tegemata võid oma kehale tõsiselt liiga teha.

Read more

Liisi teekond varbavabaduseni

Jalanõud on nii igapäevased asjad, et nende olemuse peale tihti ei mõtlegi. Küll aga kujunevad aja jooksul välja eelistused. Nii ka minul.

Read more

Miks mitte kanda kummikuid?

Elame halva suusailmaga kliimavöötmes, mis tähendab aastaringselt soppa ja lompe nii koduaias kui linnatänavatel. Ka talvel võivad jalutuskäigud meenutada ...

Read more

Kas nende talvesaabastega on lapsel jalad soojas?

See on esimene küsimus, mis igale vanemale pähe tuleb, kui lapsele talvesaapaid valima hakkab.

Read more