Mis on paljajalujalatsid – alternatiiv paljajalu käimisele

Mis on paljajalujalatsid? Kellele need on mõeldud ja milleks on need head? Miks võiks neid eelistada lastele ja kas võiks need olla valik ka täiskasvanule?

Loe lähemalt
Martin Mäng Tallinna Maratonil viisvarvikutes

Martin Mäng: ei ole kahtlustki, et oleme loodud paljajalu liikuma

Martin Mäng on 36-aastane Eesti mees, kes ühel hetkel otsustas suitsetamise vahetada spordi vastu. Nüüd on temast saanud kestusalade fänn, kelle jaoks ei ole isegi ultradistantsid liiga suur väljakutse. Treeningjalatsiteks on Martin valinud paljajalujalatsid. Uurisime tema kogemuste ja soovituste kohta lähemalt. 

Loe lähemalt

Kuidas valida sobivat jalatsite suurust?

Paljajalujalatsite valimisega käib kaasas oma jala omaduste tundma õppimine. Paljajalujalatseid valides arvestame nii jala pikkuse kui ka laiusega. Jalatsid, mis pikkuselt on sobilikud, kuid laiuselt liiga kitsad, ei ole parajad jalatsid ning nendes ei saa nautida paljajalujalatsite kõiki eeliseid. Inimeste jalad on väga erinevad ning õnneks on ka barefoot jalatsite tootjate mudelid erinevad. Nii leiad meie valikust jalatseid nii kitsale, laiale kui ka keskmise laiusega jalale. Loe lähemalt, kuidas õige jalatsite suurus kindlaks teha:

Loe lähemalt

Kuidas valida lapsele esimesi jalatseid?

Enne poodi lapsele jalatseid ostma tormamist on hea mõte teha natuke eeltööd, et esimeste jalatsite valimine oleks edukas ja rahul oleks nii laps kui lapsevanem. Loe lähemalt, kuidas valida lapsele esimesi jalatseid, milles on tõeline rõõm esimesi samme harjutada!

Loe lähemalt
Autor:Andrea Ly Buntsel

Laste talvesaapad [2021/2022]

Talvel õues viibimine on tõeliselt vajalik lastele (ja lapsevanematele) ja seetõttu on väga oluline, et jalatsid oleksid lapse jalale ja õues valitsevatele ilmatingimustele sobilikud. Meil on valikus palju erinevaid paljajalujalatseid, mis lasevad lastel vabalt nautida õues olemist ilma laste liikumisvabadust piiramata.

Loe lähemalt

Täiskasvanute talvesaabaste ülevaade [2021/2022]

Olgu talv märg, porine, lörtsine, lumine või kuiv - saapaid on vaja. Missugused sobivad siis kõige paremini linna ja missugused lumisteks/poristeks matkadeks? Siin on ülevaade selle talvise hooaja valikust täiskasvanute paljajalujalatsite hulgas, mida Mugavikust saab.

Loe lähemalt

Jalatüübid

Jalatüübi järgi on üritatud inimese esivanemate päritolu kindlaks teha juba ammusest ajast. Tänapäeval teadlased aga leiavad, et jala kuju alusel ei saa siiski määrata kellegi päritolu ja selleks on olemas tõhusamaid meetodeid. Kuid tänu sellele jala (eriti just varvaste) kuju tüübi määramisele on võimalik meil rääkida ühes keeles, kui on vaja valida sobivaid jalatseid.

Loe lähemalt