Soome füsioterapeut paljajalujalatsibrändidest ja soovitab lugemist 6. osa

Matti Melanen räägib enda esimestest n-ö barefoot tüüpi ehk paljajalujalatsitest ja soovitab lugemist neile, keda jalgade loomulik toimimine huvitab.

Mattil on oma füsioteraapiapraksis Paljasjalka Fysio (eesti keeles võiks see kõlada kui “paljasjalgne füsioterapeut” ). Matti on sukeldunud paljajalu elamise ja tervete, funktsionaalsete jalgade teemasse pea ees ning nagu ta ise intervjuus ütleb, on selle teema avalikkusele tutvustamise ja inimeste teadvusse jõudmise endale eesmärgiks võtnud.Intervjuu salvestasime videosilla vahendusel ning võib-olla teeme ühel hetkel terve intervjuu ka kuulatavaks. Hetkel on võimalik kuulata ja vaadata lühivideoklippe kuuel erineval teemal, videod on pikitud intervjuu vahele. Head lugemist!

Tänaseks on väga palju erinevaid paljajalujalatsibrände tekkinud, mulle tundub, et see on eksponentsiaalselt kasvanud. Nii palju brände, sobilikud erinevateks puhkudeks ja erinevatele jalgadele. Mitte kõik paljajalujalatsid ei sobi kõikidele inimestele. Kas Sul on oma lemmikpaljajalujalatsibränd?

Noh, mul on päris mitu paari. Esimene paljajalujalatsipaar oli Vivobarefoot ja mul on veel mõned Vivobarefooti jalatsid. Ja mul on üks paar Lems Boulder Boots matkasaapaid.

Neil on paksem tald kui Vivodel.

Jah, kuid siiski painduvad. Kasutan neid talvel. Just sain ühe paari leguanosid. Olen ühenduses leguano Soome edasimüüjaga ja sealt võib veel miskit koostööd tulla. Ja mul on ka mõned Feelmaxi jalatsid. Ja veel üks paar Be Lenkasid. Pole veel olnud mahti neid proovida, sain nad sügisel, nüüd on talv ja need on pigem suvejalatsid. Niiet ootan suve.

Kas Sul on mingeid suuremaid unistusi, kuhu tahad jõuda? Kuidas tahaksid jagada paljajalu olemise eeliseid ja teadmisi?

Hea küsimus. Noh, ma võtan hetkel osa The Foot Collective’i Foot Nerd programmist, see tähendab – õpin. Programm on vist küll ümber nimetatud Health Nerd programmiks, aga kui ma selle läbitud saan, siis võib-olla saan avada TFC Soome haru. See oleks üks viis, kuidas enda tegemisi edasi arendada ja loomulikult jätkata seda, mida ma juba täna teen.

Jagada teadmisi klientidega.

Saada neid uusi asju proovima.

Millest soovitab Matti alustada, kui on huvi loomuliku liikumise maailmaga lähemalt tutvuda?

Raamatusoovitused:

Lühidokumentaal: „Lorena, Light-Footed Woman“ – Netflixi dokumentaal tarahumara indiaanlastest, kes elavad Mehhikos. Lorena on 22-aastane neiu, kes jookseb ultramaratone.

Inimene, kelle tegemistega näiteks Youtube’is tutvuda: Ido Portal

Podcast: TFC Audio Project, Health Conversations Ep. 12 – Tony Riddle

Kui soovid lugeda intervjuud Mattiga algusest, loe intervjuu esimest osa, jätka teise, kolmanda, neljanda ja viienda osaga.

Matti tegemistega saab kursis olla:

Instagramis @paljasjalkafysio
Facebookis: fb.com/paljasjalkafysio
Koduleht: www.paljasjalkafysio.fi

Kui loetud intervjuu ja kuulatud-vaadatud klipid pakkusid Sulle emotsioone ja uusi avastusi, jaga neid ka meiega allolevas kommentaariumis! 🙌 Oleme väga tänulikud nii positiivse kui kriitilise ja parendusettepanekutega tagasiside eest. Kui Sul on ettepanekuid, keda järgmisena intervjueerida, siis vihjed on oodatud meilile info@mugavik.ee või Facebooki sõnumina 😉

Lahtiütlus: kõik selles intervjuus antud soovitused ja nõuanded on inimeste isiklik arvamus, mille rakendamise tagajärgede eest Mugavik.ee ei vastuta. Iga inimene teeb oma terviseotsused ise, võttes arvesse oma tervislikku seisundit, kehalisi võimeid ja võttes oma otsuste ja võimalike tagajärgede eest vastutuse enda peale.