Joe Nimble nimbleToes Addict (vegan)

174,00  sisaldab 20% KM

Joe Nimble nimbleToes Addict tossud ei ole paljajalujalatsid. nimbleToes Addict on Joe Nimble’i tossumudel, millel on kolm väga olulist kriteeriumi täidetud:

  • jalakujuline ninaosa
  • zero-drop ehk puudub kannakõrgendus
  • 1cm paksune tald on keharaskuse all painduv igas suunas

Loe siit, kuidas valida sobiv suurus.

UK4 = EU37: sisepikkus 24,4cm, laius 9,2cm
UK5 = EU38: sisepikkus 25,2cm, laius 9,4cm
UK6 = EU39: sisepikkus 26,0cm, laius 9,6cm
UK6,5 = EU40: sisepikkus 26,6cm, laius 9,8cm
UK7 = EU41: sisepikkus 27,0cm, laius 10,0cm
UK8 = EU42: sisepikkus 27,5cm, laius 10,2cm
UK9 = EU43: sisepikkus 28,5cm, laius 10,4cm
UK9,5 = EU44: sisepikkus 29,1cm, laius 10,6cm
UK10 = EU44,5: sisepikkus 29,7cm, laius 10,8cm
UK11 = EU46: sisepikkus 30,2cm, laius 11,0cm
UK12 = EU47: sisepikkus 31,2cm, laius 11,2cm

Puhasta
Tootekood: - Kategooriad: , , , , , Sildid: , ,

Kirjeldus

Erinevus paljajalujalatsi ja Joe Nimble nimbleToes Addicti vahel on, et paljajalujalatsid on tavaliselt veel painduvamad ja õhema tallaga. Addicti tald on jõuline, tugev, vastupidav ka kõige pikemateks maratonideks.

Võrdlus tavalise jooksutossu ja Joe Nimble nimbleToes Addicti vahel:

Telefonis vaadates liiguta tabelit paremalt vasakule, et näha tervet tabelit

Omadus Tavaline jooksutoss Joe Nimble nimbleToes Addict
Ninakuju Enamikel tavatossudel on terav (sümmeetriline) ninakuju, kus varbad on kokku surutud. Seetõttu on kerged tekkima näiteks küünevigastused, villid varvaste vahel. Addicti ninakuju on jalakuju järgiv – kõikidel varvastel on ruumi liikumiseks, tõukamiseks. Veri pääseb hapnikuga varustama kõiki labajala lihaseid. Tossudesse mahuvad ka varvassokid, mis aitavad vältida varvaste vahel hõõrdumist. (Varvassokid tavatossu sisse tihtipeale lihtsalt ei mahu.)
Talla paksus Tavatossude tallapaksus varieerub, kuid jääb vahemikku 1-2,5cm. Addicti talla paksus on 1cm, mis on piisava põrutuse neelamise jõuga, et ka kogemata valesti astudes või mäest alla joostes on jalg kaitstud vigastuste eest.
Talla painduvus Tavatossu tald paindub üldjuhul ainult päka kohalt, kuigi tegelikult on inimese jalg palju liikuvam ja dünaamilisem. Addicti tald paindub igas suunas terve talla ulatuses. See on vajalik maapinnatunnetuseks ja aitab ka jalalihaseid tugevdada, sest jalats liigub jala liikumisega kaasa. Jooksja tunnetab läbi 1cm talla maapinda enda all – labajala lihased, kõõlused, sidemed, närvid saavad stimuleeritud, veri pääseb kõikidesse jalaosadesse.
Kas on zero-drop ehk mis on kanna- ja varbaosa kõrguse erinevus? Tavatossud pole peaaegu kunagi zero-drop ehk kand ja varvas samal kõrgusel. Eri allikate sõnul on tavaliste jooksutossude kannakõrgendus 1-1,3cm. Juba väiksemgi kannakõrgendus (konts) muudab raskuse jaotust jalatallal ning selle tulemusena on päkal alati suurem koormus kui kannal (konts muudab ka hüppeliigeste, põlvede, puusade ja selgroo asendit!). Seejuures surub kannakõrgendus alati varbad kitsasse ninaosasse krõnksu, sest ruumi sinna jätta ei saa – tossud jääksid jalas loksuma. Kannakõrgendus teeb ka kannale maandumise mugavamaks, mis pikemas perspektiivis võib pigem olla probleemiks kui kasulik jalgade ja ülejäänud keha tervisele. Kand ja varvas on samal kõrgusel, täpselt nii nagu paljajalu. Varvaste ette saab jätta liikumisruumi, sest keharaskus jaotub jalatallale ühtlaselt. Kannakõrgendust ei ole, seega keharaskusega ei suruta varbaid jalatsi ninaosa vastu.
Pehmendused, toestused Enamikel tavajooksutossudel on kannaosa pehmendatud ja vähemal või rohkemal määral on võlvid toestatud. Pehmendatud kannaosa tulemusena muutub kõnnak, sest rohke polster talla all ei anna meie ajule signaali, et kogu keharaskusega kannale maandumine on valus kannale ja põrutuse saab kogu keha pealaeni välja. Puuduvad pehmendused ja toestused, sest jooksmisel tuleks lähtuda paljajalu jooksmise tehnikast ja maanduda eelkõige jala kesk- ja esiosale (jooksutehnika kohta vaata näiteks seda videot).
Jalatsi mõju jala tervisele Minnes paljajalu samamoodi kõndima ja jooksma nagu pehmendusega tossudega, saab üsna kiiresti selgeks, et niimoodi on väga valus. Pehmendusega tossudega tuleb arusaamine hiljem: valutama võivad hakata näiteks kannad (plantaarfastsiit, kukekannus), põlved, puusad, selg, kael. Kui kand ja varvas on samal kõrgusel, saab kogu keha olla sirgelt: selg, puusad, põlved ja hüppeliigesed ei pea kompenseerima kannakõrgendust. Jooksja teeb tuhandeid samme ühe trenni jooksul ja terve keha vaba ja loomulik hoiak on seejuures väga oluline.

Kuna jalatsi ninakuju on asümmeetriline, on varvastel ruumi ja veri pääseb hapnikuga varustama kõiki lihaseid ja kudesid.

Pisut paksem tald kui tavapäraselt paljajalujalatsitel on, tagab hea kaitse maapinnal esinevate teravuste ja ka nn valesti astumise eest.

Joe Nimble nimbleToes Addict sobib veganitele.

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Joe Nimble nimbleToes Addict (vegan)”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Sulle võib meeldida ka…