Leguano – uus lemmik

Leguano asutajad on liikumisega tegelevad professionaalid, kes tundsid, et jäikades jalanõudes jooksmine mõjub halavasti nende tervisele.

Pärast põhjalikku uurimist ja katsetamist jõudsid nad järeldusele, et kui minna üle järk-järgult paljajajalujalatsites jooksmisele, esineb joostes vähem vigastusi ja valu. Algselt keskenduski Leguano spordijalatsitele, kuid nüüdseks toodetakse barefoot jalatseid kõigiks elujuhtudeks.

Olen Leguano jalatsitega tuttav juba mõnda aega, kuid nende välimus ei sümpatiseerinud mulle väga. Suvel aga tulid meile Telliskivi 57 poodi müüki Leguano baleriinad ning proovides neid korra jalga, tekkis mul Leguano jalatsite vastu suur huvi. Leguano tald on äärmiselt painduv, nii painduv, et jalatsi rullikeeramine on imelihtne. Lisaks on alt mummuline tald väga pehme ja maapinna tunnetus äärmiselt hea.

Paljud Leguano jalatsid valmivad erilisest kangast, mis on kootud ühes tükis ilma õmblusteta. See kangas on õhuke ja hingab hästi, ta võtab mõnusalt jala kuju ja kuigi Leguano jalatsid on pigem kitsama liistuga, mahutab see kergelt veniv kangas mõnusalt ära ka laiema jala. Leguanod on jalas nagu tõelised paljajalujalatsid, sa põhimõtteliselt ei saagi aru, et sul midagi jalas on. Kõigele lisaks võib neid pesta pesumasinas.

Hiljuti tulid meile poodi Leguano Go ja Beat vabaajajalatsid. Nende välimus on sportlikum ja kaasaegsem kui Leguano varasematel jalatsitel. Proovisin poes korra Go mudelit jalga ja ma ei olnud nõus seda enam jalast ära võtma. See, kuidas nad justkui sulanduvad su jalga, saades jala täiesti loomulikuks osaks, on lihtsalt uskumatu. Neid ma enam jalast ära ei võtnud ja hetkel ongi nad mu lemmikjalatsid. Huvitav on ka see, et kuigi nad valmivad hästi hingavast justkui kootud materjalist, kannatavad nad väga hästi niiskust ja saan neid kanda ka vihmase ilmaga, ilma et oleksin neid spreiga töödelnud. Samuti hoiavad tallad päris hästi jalad soojas, vaatamata sellele, et nad on õhukesed. Novembri alguses ei tunne ma veel vajadust soojade sisetaldade lisamiseks.

Lisaks baleriinadele ja sportlikumatele Go ning Beat mudelitele on meil Telliskivi 57 poes müügil ka Legunao talvesaapad, mis vajaksid täitsa eraldi postitust.

Foto: www.webmd.com

Leguano sobib kitsale ja normaalsele jalale, kuid mahutab kanga pehmuse ja venivuse tõttu ära ka laiema jala. Pehme kanga tõttu võivad Leguanod olla hea valik ka hallux valguse puhul. Üldjuhul tuleb Leguanod valida üks suurus suuremad, kui teised jalatsid. 

Merit – Mugavik Barefoot