Hooldusvahendid

Erinevatest materjalidest jalatsid vajavad erinevat hooldust. Siin mõned näited:

  • Siledast naturaalsest nahast jalatsid vajavad niisutust, et nahk ei hakkaks murdekohtadest rabedaks muutuma. Selleks sobib kõige paremini nahka hooldav palsam või vaha.
  • Seemis-, veluur-, nubuk- jt naturaalsest mitte siledast nahast jalatsitele sobib kõige paremini sprei, mis tekitab jalatsi pealispinnale vetthülgava kihi, kuid samal ajal niisutab nahka ja teeb need ka lihtsamini puhastatavaks.
  • Erandina võib nubuknahka palsami või vahaga ka hooldada. Selle eelis on, et palsam muudab nubuki siledaks ja lihtsamini hooldatavaks. Arvestama peab sellega, et nubuknaha värvitoon muutub tumedamaks.
  • Tekstiilist jalatsitele sobib alati sprei, mõnele üksikule väga siledale tekstiilile võib sobida ka palsam, aga spreid on lihtsam ühtlaselt tekstiilile kanda. Kui naturaalsesse nahka imendub palsam sisse, siis tekstiilile jätab ta rasuse kihi.

Igapäevaselt kantavaid jalatseid tuleks pärast igat suuremat määrdumist, mis vajab puhastamist, uuesti sprei või palsamiga töödelda. Isegi kui määrdumist pole olnud, võiks jalatsite kaitsekihti uuendada iga paari nädala tagant.

Näitan kõiki 3 tulemust

Näitan kõiki 3 tulemust