Posted on Lisa kommentaar

Slipstop sussid – mille jaoks ja kellele?

slipstop sussid

Slipstop sussid kiviklibuses rannasKui ees on soojamaareis või spaasse minek, siis lastele on Slipstop sussid täiesti asendamatud – nii paljud lapsevanemad annavad meile tagasisidet, et kui enne laps peaaegu iga kord ujulas käies kukkus ja sai sinika, siis nüüd Slipstop sussidega ei ole isegi vaja käest kinni hoida. Muidugi tuleb, nagu ikka, kasutada kainet mõistust ja mitte proovida susse täiel jõul libedal ja märjal põrandal proovile panna. Valvsust tuleb siiski hoida 🙂

Slipstop susse võib kasutada ka paljudel muudel otstarvetel. Pane Slipstopid jalga näiteks:

 1. randa, et jalad oleksid kaitstud teravate merekarpide, kivide ja kuuma liiva eest
 2. lasteaeda, sest neid on lihtne jalga panna
 3. paadisõidule, et loksuva paadi libedal põrandal püsti jääda
 4. duši alla – kingi vanavanematele, et libedal vannitoa põrandal oleks turvalisem
 5. ujulasse ja spaasse, sest siis saad nii Sina kui laps julgemalt astuda libedal põrandal ja susse ei pea basseini minekul jalast ära võtma!
 6. surfilauaga sõitma
 7. mänguväljakule, sest igale poole ei julge last paljajalu mängima saata. Slipstop susside tallad on piisavalt tugevad, et kaitsta klaasikildude, mesilase nõela jm teravuste eest lapse nahka.
 8. jõusaali
 9. võimlemistundi, joogasse, pilatesesse
 10. … ja loomulikult võid nendega vuhiseda kodus ühest toast teise või käia koduaias peenraid rohimas!

Slipstop rannasussid sobivad ka ronimiseks ja mängumaale, õue, liivakasti jne.Slipstop sussid on erilised:

 • imeilusad mustrid ☀️ 💖🦕 🦈😸🍦
 • mittelibisev tald
 • tugev tald, mis kaitseb jalatalda vigastuste eest
 • kerged ja painduvad – jalas nagu sokid!
 • susside ninaosa on kahekihiline: seespool on varbad kaetud tallamaterjaliga, et varba(küüne)d susse auguliseks ei teeks
 • jalakujulise ninaosaga – suur varvas ei ole teiste varvastega kokku surutud
 • eriti multifunktsionaalsed! 😎

Kuidas valida Slipstop susside suurust?

Üldiselt on soovituslik varu pikkusesse 1cm. Kui on valida, kas täpselt parajad või 2cm varuga sussid, siis võiks sussidest mõelda nagu sokkidest: kerged ja painduvad. Üleliigne varu üldjuhul ei sega, sest kuigi alguses jalga pannes võib varu tunduda varvaste ees või kanna taga üüratu, siis kõndima hakates liigub jalg sussis sobivasse asendisse ja varu jaotub kanna taha ja varvaste ette ühtlaselt ära. Seega on ka 2cm varu sobilik. Oluline on, et sussid liikumisel jalast ära ei tuleks.

Millisele jalale ja millisteks tegevusteks Slipstop sussid ei sobi?

Sussid ei sobi väga pontsakale ja väga kõrgele jalale, sest susse jalas hoidev kumm jääb siis soonima. Jooksurattaga jm jalgadega lükkamist ja pidurdamist eeldavate sõiduvahenditega sõites kuluvad susside ninad kiirelt auguliseks (ninaosa on kahekihiline: tallamaterjal + õhuke mustrikangas. Auguliseks läheb esialgu mustrikangas. Tallamaterjal on tugevam ja nii kergelt katki ei lähe.).

Vaata kõiki mustreid

Kommentaarid