Posted on Lisa kommentaar

Paljajalujalatsid – mis ja milleks?

Mis on paljajalujalatsid? Miks Sina võiksid neid kasutada? Või peaksid? Mida lapsele jalga panna? Neile küsimustele saad järgnevalt vastused.

Paljajalujalatsid võimaldavad, nagu nimetusestki selgub, näiliselt kõndida paljajalu. Teadupoolest on paljajalu kõndimine meie tervisele väga kasulik: ühelt poolt hommikul märjas rohus kõndides ergutab see meie meeli, kuid ebatasasel ning ehk ka teraval pinnal (näiteks kruusal) kõndimine on väljakutse – kas ma ikka tahan lõpuni minna? Paljajalu kõndides saab aju signaale, et igal pinna(se)l ei ole võimalik astuda täpselt samamoodi ning pidevat trenni saavad väga erinevad lihased nii jalgades kui terves kehas.

Inimese jalg alles hakkab arenema peale sündi. Esimestel aastatel muutub jalakuju muutub oluliselt ning see on hea aeg teha jalgade arenguks kõige parimaid otsuseid.

Teadagi kasvavad laste jalad kiiresti ning mõnikord tundub, et iga kuu on lapsele uusi jalanõusid vaja, mistõttu tuleb leida enda rahakotile sobivaim lahendus. Paraku lastele poodidest ja taaskasutuskeskustest jalanõusid otsides satume enamasti jalanõude peale, mis tahes tahtmata muudavad inimese jalakuju vastavalt jalanõu enda kujule ning mis pehmenduste, kanna- ja tallakõrgendustega ei lase jalalihastel oma tööd teha.

Nii on ka erinevad jala-, aga ka muud (näiteks põlve- või selja-) probleemid kiired tulema. Ühel hakkavad liiga kitsaste jalanõude tõttu varbaküüned sisse kasvama, teisel kiirgab tallakõrgenduse tõttu valu hoopis pahkluusse ja põlve..

Paljajalujalatsid on aga midagi hoopis erinevat hetkel poodides peamiselt leitavatest jalatsitest. Mis siis on paljajalujalatsis nii erilist?

[table id=1 /]

Kommentaarid